Yemeklerde aroma versin diye kullanılan defne yaprağı, tütsü niyetine kullanıldığında pozitif yarar sağlıyor. İşte bilhassa cuma günleri defne yaprağı yakmanın inanılmaz tesirleri…
![Kaygı, endişe, kötü enerji! Cuma günü defne yaprağı yakarak kurtulun...](https://icdn.ensonhaber.com/crop/250x141-85/resimler/diger//kok/2022/12/16/IMG20221216123440.jpg)
Meditasyon amacıyla tütsü yapmak, son günlerde oldukça popüler bir dinsel tören haline gelmiştir. Fena enerjiyi uzaklaştırdığına inanılan şifalı bitkilerin yakılarak evde gezdirilmesi, kaygı ve endişeyi azalmaya destek olmaktadır.
Yemeklerde aroma vermesi için tercih edilen defne yaprağı da nazara ve enerjiye iyi gelen bitkiler arasındadır.
Defne yaprağı yakmak ne işe yarar sorusu bu ritüelden yararlanmak isteyenlerin gündeminde yer ediniyor.
Bilhassa cuma günleri defne yaprağı yakmanın pozitif tesirleri olduğuna inanılıyor.
Peki defne yaprağı yakmak ne işe yarar? Defne yaprağı tütsüsünün yararları nedir? İşte inanılmaz tesiri!
Cuma günü defne yaprağı yakarsanız;
Defne yaprağı vücut için lüzumlu olan vitamin ve minerallerle doludur. Bu sebeple, defne yapraklarını yakmak ve sindirmek bağışıklık sisteminizi artırma kapasitesine haizdir.
Nazardan korumuş olan defne yaprağı tütsüsü, ortamdaki negatif enerjiyi pozitife dönüştürerek kişilerin rahatlamasını sağlar.
Defne yapraklarındaki pinenler, sineol ve elemisin şeklinde bazı maddeler bitkinlik hissi ile savaşım eder ve dumanı solunum edenlere keyifli bir enerji artışı sağlar.
Defne yaprakları, tıkalı solunum sistemi ve akciğerlere destek olabilecek organik bir çaredir.